22 січня в Україні відзначають День Соборності. Цього дня 1919 року було підписано Акт злуки Української народної республіки та Західно-Української народної республіки. Святкування ж було встановлено у 1999 році.
22 січня посідає одне із найважливіших місць в українському політичному календарі.
1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність УНР.
А за рік на Софійській площі проголосили Акт злуки УНР та ЗУНР, який об'єднав українські землі в єдину Україну.
Перше святкування Дня Соборності відбулося 1939 року в Карпатській Україні (місті Хуст) – на той час автономній республіці Чехо-Словаччини. Тоді під синьо-жовтими прапорами відбулася тридцятитисячна маніфестація населення, яке з'їхалося до столиці Карпатської України з усіх куточків краю згадати події 20-річної давнини.
1990 року українці організували «живий ланцюг» з нагоди 71-ї річниці проголошення Акту Злуки. Мільйони українців, які тоді ще були жителями СРСР, взялися за руки від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності, продемонструвавши прагнення свободи та народну єдність.