У цей час щорічно Міністерство охорони здоров’я України реєструє сумну статистику травмувань, пов’язаних з ожеледицею.
Зібрали поради фахівців, як зменшити ризик травмування під час ожеледиці:
- Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті пакетами чи сумками.
- Поспіх збільшує небезпеку - виходьте із будинку не поспішаючи.
- Правильне падіння - зменшує ризик травмування. У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться.
- Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.
- Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом.
- Не прогулюйтеся близько до краю проїжджої частини дороги.
- Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. В ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести до каліцтва або до загибелі.
- Людям похилого віку в «слизькі дні» бажано взагалі не виходити з будинку. Але якщо потреба змусила, не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом. Якщо у вас з собою торба, то вона повинна бути тільки такою, що можна носити через плече. Пам’ятайте, що дві третини травм люди старші 60 років одержують при падінні.
- Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводу також небезпечні для здоров’я.
- Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини на м’яких тканинах – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.
Ми закликаємо вас бути обережними та піклуватись про своє здоров'я заздалегідь.